Для учнів

 Вибір професії це дуже важливий крок у житті кожної людини. Це питання, до якого потрібно підійти максимально відповідально.

Пропонуємо перелік найбільш популярних професій в Україні.











Однією з головних ознак сучасного суспільства є зростання ролі інформації. Але це є і основною проблемою, адже зростає кількість фейків та пропаганди. У рамках глобального тижня медіаграмотності, соціальний педагог НВО №8, розробила презентацію для учнів 9-11 кл., присвячену проблемі медаграмотності.

Презентація для учнів 9-11 класів "Медіаграмотність" =>

Психологічна самодопомога: як взяти під контроль думки, тіло та емоції

 Три ключі психічної стабільності та правила психологічної допомоги самому собі  це:

Тіло: режим, фізичні навантаження та гігієна.

Режим. Старатися лягати спати та приймати їжу в один і той самий час щодня. Це підтримає фізіологічні ритми й дозволить тілу краще орієнтуватися в часі та просторі.

Фізичні навантаження. Хоча б мінімальні: зарядка, короткі прогулянки, розтяжка.

Гігієнічні процедури. Окрім підтримання чистоти, це дозволяє почуватися більш бадьорими.

Думки: як не здатися тривозі.

Думки не дорівнюють реальності. Найчастіше найгірше не справджується.

Зміщення фокусу. З думок про те, як все погано зараз на думки про те, що можна зробити, щоб покращити ситуацію.

Емоції: пережити всі, але не дати собою оволодіти.

Техніки релаксації. Наприклад, «обійми метелика». Обійміть себе руками за плечі й робіть ритмічні постукування долонями по плечах, так, ніби це тріпочуть крила метелика. Це зніме напругу та відрегулює гормональні викиди.

Переживання усіх емоцій. Ненависть та злість — адекватна і енергетична реакція. Говоріть, кричіть, виписуйте свою злість у соціальних мережах. Після вивільнення — перемикайтеся на обійми, теплий чай, добрі слова близьким і друзям.

Емоційне заціпеніння. Відсутність будь яких емоцій — також нормальна реакція. Не вимагайте від себе співчуття або будь-яких інших емоцій, якщо їх немає. Не звинувачуйте себе в беземоційності — це своєрідна захисна реакція, яка за якийсь час мине.

ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ ДЛЯ УЧНІВ


1. Будьте завжди ввічливими, привітними, доброзичливими.
 2. Намагайтеся, щоб спілкування з вами для людей було корисним і приємним.
 3. Умійте слухати інших і ніколи не перебивайте.
 4. Не бійтеся розпочати розмову з незнайомими людьми , але не будьте нав'язливими
 5. Пам'ятайте : неввічливо багато говорити про себе, перебивати співрозмовника.
6. Говоріть те, що може бути цікавим співрозмовнику.Враховуйте його вік, характер, інтереси.

7. Не розмовляйте без потреби голосно, не вживайте грубих слів .
8. Не задавайте людям шкоди словом.

9. Вчіться відчувати настрій співрозмовника, його ставлення і до ваших слів. Не виявляйте свого поганого настрою.

10. У спілкуванні використовуйте звертання і ввічливі слова.

 

Поради з самовиховання


1. Коли берешся за будь-яку справу, подумай: який результат повинен отримати.

2. Берись за справу сміливо і не відступай, поки її не виконаєш. Якщо в кінці тижня або цього дня залишаються не виконаними один чи два запланованих тобою пункти, перепиши їх у план на наступний тиждень(наступний день).

3. Візьми собі за правило обов’язково аналізувати: чому саме ти не виконав той чи інший пункт. Намагайся сам усувати причини невиконання. Спочатку це вважатиметься важким, але з часом ти зрозумієш, що головне – це правильно оцінювати свої сили і не гаяти марно часу.

4. Ніколи не практикуй перенесення виконання справи на наступний день. Приступай до виконання запланованого одразу ж без зволікань.

5. Не роби жодних попускань, навчися своїм примхам відповідати коротко, але твердо –"ні”.

6. Навчися сам собі наказувати, будь до себе непохитним,але став перед собою завдання реальні, ні в якому разі "не заривайся”, бо не спрацює внутрішній наказ ”Так треба”, "Я мушу”.

7. Спробуй проаналізувати: на що ти переважно витрачаєш свій вільний час?

8. Твій організм здатий до тривалих навантажень, але, щоб уникнути стомлення, переборюй втому, змінюй види діяльності протягом дня.

9. Приймаючи на себе будь-яке завдання, навчися слухати уважно вказівки дорослих. Користуйся нотатками, щоб нічого не пропустити повз увагу і зберегти час.

 

7 порад учню

Порада перша і найтяжча. Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця. Не вірте красивим фільмам, де щоб досягти успіху досить бути вродливим чи багатим.

Порада друга - про любов. Обов’язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?

Порада третя - особлива. Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.

Порада четверта - про найдорожче. Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами.

Порада п'ята - пріоритетна. Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хто зна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.

Порада шоста - навчайся! Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш. Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях в цегляну стіну.

Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!) Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками.

 

 


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Головна